Kryesore

Përfundon shorti i ‘Europa League’. Pa fat Lazio dhe Milan, buzëqesh Chelsea dhe Arsenal


               Publikuar në : 14:05 - 31/08/18 |
mapo.al

Është hedhur në Monaco shorti i fazës së grupeve të “Europa League” për sezonin e ri.


Ashtu siç pritej nuk kanë munguar grupet intersante me Milanin që të paktën në letër duhet të djersijë shumë për të kaluar më tej.

“Djalli” i Gatusso-s u shortua në grupin F, së bashku me Olympiacos, Real Betis dhe Dudelange.

Një short i vështirë edhe për Lazio-n, që në grupin H do të jetë së bashku me Marseille, Frankfurt dhe Apollon.

Ndërkohë dy ekipet angleze, Chelsea dhe Arsenal, mund të konsiderohen me fat pasi kundërshtarët e tyre konsiderohen të kalueshëm.

Grupi A

1-Bayern Leverkusen

2-Ludogorets

3-Zurich

4-AEK Larnaca

Grupi B

1-Salzburg

2-Celtic

3-Leipzig

4-Rosenborg

Grupi C

1-Zenit Stpeterburg

2-Copenhagen

3-Bordeaux

4-Slavia Praha

Grupi D

1-Anderlecht

2-Fenerbahche

3-Dinamo Zagreb

4-Spartak Trnava

Grupi E

1-Arsenal

2-Sporting

3-Qarabag

4-Vorslka

Grupi F

1-Olympiacos

2-Milan

3-Real Betis

4-Dudelange

Grupi G

1-Villareal

2-Rapid Wien

3-Spartak Moskva

4-Rangers

Grupi H

1-Lazio

2-Marseille

3-Frankfurt

4-Apollon

Grupi I

1-Besiktas

2-Genk

3-Malmo

4-Sarpsborg

Grupi J

1-Sevillia

2-Krasnodar

3-Standard Liege

4-Akhisarspor

Grupi K

1-Dinamo Kiev

2-Astana

3-Rennes

4-Jablonec

Grupi L

1-Chelsea

2-PAOK

3-Bate Borisov

4-Vidi

Vazo e parë

Sevilla (ESP)
Arsenal (ENG)
Chelsea (ENG)
Zenit (RUS)
Bayer Leverkusen (Ger)
Dynamo Kyiv (UKR)
Beşiktaş (TUR)
Salzburg (AUT)
Olympiacos (GRE)
Villarreal (ESP)
Anderlecht (BEL)
Lazio (ITA)

Vazo e dytë

Sporting CP (POR)
Ludogorets (BUL)
København (DEN)
Marseille (FRA)
Celtic (SCO)
PAOK (GRE)
AC Milan (ITA)
Genk (BEL)
Fenerbahçe (TUR)
Krasnodar (RUS)
Astana (KAZ)
Rapid Wien (AUT)

Vazo e tretë

Real Betis (ESP)
BATE Borisov (BLR)
Qarabağ (AZE)
Dinamo Zagreb (CRO)
RB Leipzig (GER)
Eintracht Frankfurt (GER)
Malmö (SWE)
Spartak Moskva (RUS)
Standard Liège (BEL)
Zürich (SUI)
Bordeaux (FRA)
Rennes (FRA)

Vazo e katërt

Apollon (CYP)
Rosenborg (NOR)
Vorskla Poltava (UKR)
Slavia Praha (CZE)
Akhisar Belediyespor (TUR)
Jablonec (CZE)
AEK Larnaca (CYP)
Vidi (HUN)
Rangers (SCO)
Dudelange (LUX)
Spartak Trnava (SVK)
Sarpsborg (NOR)


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas