Sport

Përcaktohen datat e ndeshjeve të shtyra, ka kur do të luhet Milan-Xhenoa!


               Publikuar në : 17:59 - 17/08/18 |
mapo.al

Lega ka zyrtarizuar datat e dy ndeshjeve të shtura të javës së parë të Serisë A, për shkak të tragjedisë së Xhenoas. Kështu, Sampdoria-Fiorentina është vendosur më 19 shtator 2018.


Kurse ndeshja tjetër e shtyrë, ajo mes Milanit dhe Xhenoas, është vendosur që të luhet më 31 tetor 2018. Bëhet fjalë për dy mesjava që në program kanë qenë të lira dhe kështu kampionati do të rikuperojë dy ndeshjet e shtyra nga java e parë.

Nuk janë përcaktuar ende oraret e këtyre dy ndeshjeve dhe gjithçka do të bëhet e ditur në një vendim të dytë.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas