Politika

“Për vizat e kolumbianëve u kujdes Ditmir Bushati”
               Publikuar në : 18:06 - 16/01/15 |
mapo.al

berishaaaaIsh- kryeministri Sali Berisha vazhdon akuzat pas arrestimit të një grupi të trafikantëve të drogës.


Sipas Berishës, kolumbianët erdhën me viza të siguruara nga ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati.

“Burime te sigurta njoftojne se “Che Guevara-t” e droges se “Hakmarrjes per Drejtesi” erdhen ne Shqiperi me viza te marra ne Beograd, me nderhyrjen dhe kujdesin direkt te neo-bllokmenit, ministrit te jashtem Ditmir Bushati. Banda tjeter e Partise “Hakmarrja per Drejtesi”, me kryekumbar Edi Ramen, ka anetaret e vet edhe ne qeveri!!” shkruan Berisha.KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Edhe vet Berisha eshte nje bllokmen modern, sepse u ka sherbyer me devotshmeri bllokmeneve. I biri i bllokmeneve nuk mban pergjegjesi per babain bllokmen. Nese eshte i zoti, pavaresisht nga perardhja, i takon te zere ne shoqeri, e shtet dhe kudo vendin qe meriton. 24 vjet z. Berisha nuk foli nje here per camet e Camerine; nuk foli nje here Kosoven dhe kosovarwt, nuk foli nje here per te mbrojtur shqiptarwt ne Maqedoni. Berisha eshte kryeministri i pare ne bote qe ne emer te shtetit shqiptar e njohu shtetin “maqedon” pavaresisht se shteti i Maqedonise i ka masakreruar dhe torturuardhe vazhdonte t`i torturoje shqiptarwt atje edhe me keq se Jugosllavia e Serbia shqiptarwt e Kosoves.
    Edhe sikur Berisha te ishgte minister i jashtem me siguri do t`u kishte dhene vize, te drejte kolumbianeve dhe djallit me brire nga cdo cep i palnetit per te hyre ne Shqiperi si turiste. Nuk ka asnje rast te deristotem qe ndokujt tash dhjete vjet e kendej t`i jete ndaluar e drejta e vizites ne Shqiperi si turist, asnje, asnje. Turistet nuk e kane te shkruar ne balle as ne dokumente se jane drogmen e tje. e tj.

    Përgjigju ↓
Pas