Arkiva 2

Për të 10-in vit radhazi, të rinjtë e LSI-së “ndezin” Jalën : Politikë, festë e argëtim

Jala është plazhi i jugut ku rreth 600 të rinj e të reja të Lëvizjes Socialiste për  Integrim kalojnë pushimet përtë dhjetin vit me rradhë.

Tē ardhur nga e gjithë Shqipëria në akademinë politike të verës, veprimtarët e LRI-së marrin pjesë në leksione mbi zhvillimet politike dhe sfidat e saj, organizojne tryeza debati, por edhe plot veprimtari argetuese; konkurse, shfaqje e herë pas here improvizojnë edhe veprimtari spontane.Nuk mungojnë as vallet ku bashkë me të rinjtë bëhen pjesë edhe drejtuesit dhe deputetet e LSI-së; Luan Rama, Klajda Gjosha, Kejdi Mehmetaj dhe Endrit Braimllari.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas