Humor

Për një F që nuk e vë… u ndodh edhe të mëdhenjve
               Publikuar në : 13:28 - 20/09/18 |
mapo.al

Besoj jeni lodhur duke parë se si mediat tradicionale dhe ato sociale janë të mbushura me gabime ortografike.


Por u ndodh të gjithëve, madje ky rast po bën xhiron e botës.

Një avion i kompanisë së njohur ajrore, Cathay Pacific u kthye mbrapsht.

Kjo pasi personat që kishin shkruar emrin e kompanisë, kishin bërë një gabim.

Kompania me qendër në Hong Kong mori avionin ku shkruhej Cathay Paciic dhe jo Cathay Pacific.

Për ironi, linja ajrore nuk e kishte kuptuar gabimin, por ishin udhëtarët që i kontaktuan dhe ua bënë me dije.

Kompania thotë se shumë shpejt gabimi do rregullohet, pasi avioni është rikthyer që të lyhet sërish.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas