ShowBiz

Për herë të parë, modelja me sindromën Down do të sfilojë në New York

Marian Avila është 20 vjeç dhe është një modele spanjolle.


Pas  disa javë ajo do të plotësojë një ëndërr të madhe,do të sfilojë në New York për javën e modës.

Një mundësi e jashtëzakonshme për këdo që punon në fushën e modës, por për Marian është arritja më e madhe në jetë, pasi shumë pak besonin tek ajo, kur e morën vesh që është me sindromën Down.

Megjithatë, ajo nuk ndaloi për asnjë moment duke ndjekur ëndrrën,për tu bërë një modele pasarele.

Image

“Ëndrrat bëhen realitet”, shkroi ajo në blogun e saj për t’u treguar ndjekësve se do të ishte modelja e parë me sindromën Down që do të sfilojë në New York për javën e modës.

Ishte stilistja Talisha White, ajo që zgjodhi Marian si një modele për linjën e saj të veshjeve.

Image

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas