Kryesore

PD tjetër kontratë lobimi në SHBA, do e paguajë 40 000 USD


               Publikuar në : 21:03 - 25/06/18 |
mapo.al

Partia Demokratike ka nënshkruar një kontratë të re lobimi në Shtetet e Bashkuara, me një vlerë prej 40 mijë dollarësh e që është firmosur më 12 qershor.


Kontrata do të jetë e vlefshme deri në muajin tetor të këtij viti. Megjithatë, asgjë nuk dihet se për çfarë po përgatitet opozita.

Mësohet se kontrata do jetë për luftën ndaj narkotrafikut dhe krimit të organizuar.

Firma e lobimit, “Sonoran Policy Group LCC” njihet për kontaktet e saj me njerëz që janë pranë presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump.

<
>
1 2 3 4 5 6 7 8

 


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas