Kryesore

PD mbështetet tek vetingu në politikë, por Rama e “mbyt” debatin me agresivitet vendimesh për qytetarët
               Publikuar në : 12:23 - 26/09/18 |
mapo.al

Deri në prezantimin e nismës per vetingun në politikë në ambientet e kryesisë së Kuvendit, qeveria e ka filluar ditën me agresivitet njoftimesh. Së pari, kryeministri Edi Rama njoftoi bonuset e reja për fëmijët e porsalindur. Ai foli gjithashtu për rritje pagash dhe lehtësim taksash për biznesin, duke njoftuar një lajm të mirë edhe për biznesin e vogël.


 

Më pas përmes një konference për shtyp doli edhe ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Edhe ajo foli për masa shkarkimesh për dy raste konkrete lidhur me korrupsionin.

 

Së fumdmi, del edhe INSTAT për të njoftuar rritje ekonomike në vend. Paraditen e sotme INSTAT ka publikuar shifrat e rritjes ekonomike në tremujorin e dytë të vitit 2018, krahasuar më të njëjtën periudhë të një viti më parë.

 

 

 


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas