Politika

PD, letër Ruçit: Mblidh Këshillin e Legjislacionit për vetingun…

Partia Demokratike i ka dërguar sot një letër zyrtare kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, ku i kërkojnë mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit dhe Komisionit të Ligjeve, ditën e premte.

Letra në fjalë është dërguar në emër të PD nga kryetari i Grupit, Edmond Spaho, ku kërkohet që mbledhja të mbahet për vettingun e politikanëve.Me heret ishte Basha qe lajmeroi permes nje bashkebisedimi per mediat se, kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci, ne baze te rregullores duhet te mblidhte Kehsillin e Legjislacionit, per kerkesen e PD

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas