Politika

PD, letër Ruçit: Mblidh Këshillin e Legjislacionit për vetingun…
               Publikuar në : 14:04 - 18/09/18 |
mapo.al

Partia Demokratike i ka dërguar sot një letër zyrtare kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, ku i kërkojnë mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit dhe Komisionit të Ligjeve, ditën e premte.


Letra në fjalë është dërguar në emër të PD nga kryetari i Grupit, Edmond Spaho, ku kërkohet që mbledhja të mbahet për vettingun e politikanëve.

Me heret ishte Basha qe lajmeroi permes nje bashkebisedimi per mediat se, kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci, ne baze te rregullores duhet te mblidhte Kehsillin e Legjislacionit, per kerkesen e PD

 


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas