Bota, Kryesore

Paul Ryan: Gati të konsiderojmë sanksione shtesë ndaj Rusisë

Kreu i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Paul Ryan theksoi se po merr në konsideratë aplikimin e sanksioneve shtesë ndaj Rusisë, raporton TCH.

Ai gjithashtu theksoi mbështetjen ndaj shërbimeve inteligjente amerikane, në punën për të zbuluar një ndërhyrje të mundshme ruse në zgjedhjet presidenciale të 2016-ës.

“Nëse komisionet e kongresit besojnë se sanksionet shtesë ndaj Rusisë janë të nevojshme, unë do të jem i lumtur t’i marr në konsideratë. Rusia është një qeveri kërcënuese që nuk ndan të njëjtat vlera dhe interesa me Shtetet e Bashkuara”, deklaroi Ryan.

Këto deklarata të Ryan vijnë vetëm disa orë pas takimit mes Donald Trump dhe Vladimir Putin në Helsinki, që shkaktoi nëj valë debati në lidhje me sjelljen e presidentit amerikanë karshi homologut të tij rus.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas