Politika

Patozi: Ngjashmëria e Botërorit me zgjedhjet


               Publikuar në : 19:14 - 30/06/18 |
mapo.al

“NGJASHMËRIA E BOTËRORIT ME ZGJEDHJET


Vini re çfarë histerie ka tek ne për skuadrat e mëdha që eleminohen nga botërori. Një gëzim i habitshëm ky, sepse pothuajse nuk kujtohet njeri fare për ata që fitojnë kundër tyre.

Pak a shumë kështu na ndodh edhe me zgjedhjet, në të cilat shkojmë kryesisht për të votuar kundër dhe jo për të vlerësuar dhe respektuar më të mirin.

Ndaj edhe punët na shkojnë njësoj si ata që humbasin shumë kohë përpara se të nisin boterorët. Sepse dimë vetëm se çfarë urrejmë, por jo se çfarë duam”.

Fotografia e Astrit Patozi


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas