Politika

Patozi: Meta shkeli rëndë Kushtetutën




               Publikuar në : 10:29 - 07/11/18 |
mapo.al

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar situatën aktuale politike në vend.


Ne nje interviste per “Abc News”, Patozi e ka cilësuar turp të Republikës dhe rënie të shtetit përplasjen Rama- Meta.

“Përplasja Rama -Meta për mosdekretimin e Lleshit është anormale. E shëmtuar që njëra palë pranon Ramën dhe tjetra Metën. Në ka një moment kur çdo njeri duhet të largohet nga Rama e Meta është ky. Është turpi i Republikës. Meta ka shkelur rëndë kushtetutën, por nuk ka kushtetutë fare”.-tha Patozi.

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas