Kryesore

Patozi me parti të re, çfarë do të bëjë Imami, Harxhi dhe Kulluri?
               Publikuar në : 11:48 - 01/05/18 |
mapo.al

Astrit Patozi, një nga kritikët e fortë të Lulzim Bashes shpalli në emsionin “Real Story” në Vizion Plus, divorcin përfundimtar me Partinë Demokratike.


Ai lajmëroi krijimin e një lëvizje të re politike, ndërsa ftoi të gjithë demokratët t’i bashkohen kësaj force që po lind brenda të djathtës.

Por a do ti bashkohen nismës së re politike, të tjerë kritikë të Bashës që deri më tani kanë “luftuar” brënda strukturave duke shpallur pak kohë më parë një projekt-statut paralel me atë të riun që u miratua dy ditë më parë në Kuvendin Kombëtar të PD?

Burime për Mapo.al thanë se Arben Imami, Edith Harxhi apo edhe Edvin Kulluri që kundërshtuan Bashën edhe në forumet e mëparshme si Kryesi apo Këshill Kombëtar nuk do t’i bashkohen partisë së Patozit


Etiketa: , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas