Bota

Pasagjerët përjetojnë momente tmerri në qiell, avioni rrezikon gjatë stuhisë

Ky është momenti kur një aeroplan japonez papritmas tenton të ulet në një pistë gjatë një tajfuni.


Videoja tregon se avioni i pasagjerëve po përpiqet të ulet në aeroportin e Naritas të Tokios, kur pjesa e përparme e tij papritmas ulet.

Incidenti ndodhi pasi tajfuni “Cimaron” kaloi nëpër ishujt japonezë gjatë fundjavës, duke sjellë erëra prej rreth 215 km në orë.

Erërat e forta e bënë të vështirë të fluturonte çdo lloj avioni, dhe linjat ajrore komerciale anuluan rreth 300 fluturime të enjten dhe të premten.

Aeroplani në video është një Boeing Dreamliner.

1

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas