Bota

Pas tragjedisë në Xhenova, Italia goditet edhe nga tërmeti


               Publikuar në : 09:13 - 15/08/18 |
mapo.al

Pas shembjes së urës, Italia është goditur gjatë natës edhe nga një tërmet i fuqishëm.


Siç bëhet e ditur tërmeti ka rënë rreth orës 01:00 të mesnatës dhe ka pasur një magnitudë prej 4.7 ballësh.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Molise, Kampobaso.

Lëkundjet kanë qenë në një thellësi prej 19 kilometrash.

Në epiqendër dhe zonat përreth ka pasur panik mes banorëve, të cilët kanë dalë dhe e kanë kaluar natën në rrugë.

Lëkundjet janë ndjerë deri në detin Adriatik.

Nuk ka njoftime për dëme.

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas