Kronika

Pas Tiranës, tjetër tërmet godet vendin. Ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë…
               Publikuar në : 10:24 - 23/08/18 |
mapo.al

Pas lëkundjes së ndjerë në Tiranë gjatë natës, një tjetër tërmet ka ndodhur paradite.


Sipas IGJEUM mësohet se lëkundje të forta janë ndjerë në Vlorë.

Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në fshatin Vermik.

Tërmetet nuk ndalen, epiqendra këtë radhë në Tiranë. Ja sa ballë ishte”

“Një lëkundje teremeti eshte regjistruar pas mesnate ne Tirane.

IGJEUM raporton se termeti eshte regjistruar ne oren 01:19 pas mesnate, por nuk eshte ndjere i forte, pasi ka qene me nje magnitude te vogel.

Sipas IGJEUM epiqendra ka qene 13 km ne veriperendim te kryeqytetit dhe me magnitude 2″.

termet1

termet


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas