Dikur

Pas ‘Perdes së hekurt’: Koleksioni i rrallë i fotove në komunizëm
               Publikuar në : 08:44 - 18/08/18 |
mapo.al

Ky koleksion befasues tregon se si ishte jeta pas ‘Perdes së hekurt’.


Fotot datojnë në vitet ’60 dhe janë bërë në Bashkimin Sovjetik.

Koleksioni i rrallë me 30 mijë foto është zbuluar nga Asya Ivashintsova.

Ajo ishte duke rinovuar shtëpinë e mamasë në Shën Petersburg të Rusisë kur bëri këtë zbulim.

30 mijë fotot bardhezi kishin mbetur të paprekura në një sënduk të familjes.

Ato janë bërë nga mamaja e saj, Masha, e cila ndërroi jetë në moshën 58-vjeçare.

Masha ishte një figurë e rëndësishme e jetës në qytet.

<
>
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17 18 19 20 167


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas