Pas lutjes për grekët, plas sherri i Valbona Selimllarit me ndjekësit

Kryesore               Publikuar në : 17:30 - 26/07/18 |
enton palushi

Greqia vazhdon të jetë e tronditur nga tragjedia e zjarrit që shkaktoi të vdekur e të plagosur. Shumë emra publikë kanë treguar mbështetjen e tyre për viktimat dhe të prekurit duke treguar se po luten për ta.


Qeveria shqiptare dhuroi 100 mijë euro për popullin grek, ndërkohë që për këtë ngjarje u sensibilizua dhe Valbona Selimllari.

Ndërsa lutej për grekët, ajo ka marrë komente negative për këtë veprim dhe nuk ka hezituar që ti përgjigjet. Ndër komente shkruhej: “Ashtu ju pafsha të vdekur dhe juve që vendosni flamurin grek”.

“Vdekja nuk i urohet askujt cfarëdo qoftë ai. Atje ka pasur fëmijë, nëna, baballarë, motra dhe vëllezër, unë kështu i shoh njerëzit, ty Greku ti ka fajet nga ata të kanë ardhur të gjitha të këqijat, se harrojmë se cfarë kafshësh janë njerëzit e këqinj pavarësisht kombësisë së tyre, ndaj në këtë jetë janë të ndarë të mirët dhe të këqinjtë, për fat të keq”, shkruajti Valbona në komente.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas