Sport

Partizani tjetër ‘goditje’ në merkato, transferon këtë lojtar


               Publikuar në : 13:03 - 28/08/18 |
mapo.al

Partizani dëshiron titullin kampion dhe së fundmi ka bërë një tjetër “goditje” në merkato.


Ish-mbrojtësi i Shkëndijës së Teotovës, Alma Abbo Wakili ka firmosur kontratë 1-vjeçare me të kuqtë, me të drejtë rinovimi edhe për një tjetër sezon.

“ALMA ABBO WAKILI, VISHET I KUQ

Klubi njofton arritjen e marrëveshjes me mbrojtësin nigerian Alma Abbo Wakili. 21-vjeçari i cili vjen nga Shkëndija e Tetovës, ka firmosur sot me të kuqtë një kontratë 1 vjeçare me opsion rinovimi edhe për një tjetër sezon. Wakili i cili luan në rolin e mbrojtësit të majtë do ti bashkohet skuadrës të martën në seancën e radhës stërvitore.

#MirëSeVjenNëFamiljenEKuqeAlmaAbbo”,- thuhet në njoftimin zyrtar të Partizanit.

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas