Kryesore

Parashikimi i motit: Vazhdojnë temperaturat e larta, vjeshta nis javën tjetër
               Publikuar në : 09:03 - 22/09/18 |
mapo.al

Zyrtarisht nga sot jemi në vjeshtë. Por moti këtë fundjavë në vend paraqitet i kthjellët dhe me vranësira të pakta. Temperaturat vijojnë të jenë të larta, por rënie e ndjeshme parashikohet javën e ardhshme.


Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme, e shtunë 22 shtator.

Vendi ynë do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike, pra me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në mesditë.

Era do të jetë e lehtë me drejtim veriperëndim me shpejtësi 8m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë kostante.

Temperaturat:

Zonat malore         12/29°C

Zonat e ulëta           16/32°C

Zonat bregdetare   18/31°C


Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas