Kryesore, Sociale

Parashikimi i motit: Ulje e lehtë e temperaturave

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të ndikohet nga një zonë me presion të lartë atmosferik me qendër kryesore të pozicionuar në Europën Verilindore, e cila po mban mot të kthjellët në vendin tonë dhe Kosovë.

E premte, 12 tetor: moti do të jetë me kthjellime, gradualisht në mesditë vranësirat do të vijnë në shtim në jug të vendit.Era do të jetë e lehtë me drejtim veriperëndim me shpejtësi 10 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.

Temperaturat min dhe max
Zonat malore         6/19°C
Zonat e ulëta          8/27°C
Zonat bregdetare   15/27°C

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas