Kryesore

Parashikimi i motit: Ulen temperaturat, priten reshje në disa zona
               Publikuar në : 08:27 - 16/11/18 |
mapo.al

Ditën e premte, 16 nëntor: gradualisht pritet ndryshim i kushteve të motit.


Në juglindje do të ketë vranësira dhe reshje të pakta bore ndërsa në jug do të ketë reshje të pakta shiu.

Pjesa tjetër e vendit do të jetë me vranësira dhe kthjellime.

Era do të intensifikohet me drejtim juglindje me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore         -2/12°C
Zonat e ulëta          3/17°C
Zonat bregdetare   8/17°C


Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas