Aktualitet, Kryesore

Parashikimi i motit: Sot do përcëllohemi, nesër…

Vendi ynë, të premten pritet të ketë kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat perëndimore.


Ditën e sotme pritet një rritje e ndjeshme e temperaturave.

Meterologët parashikojnë që temperaturat maksimale në vendet e ulëta të shkojnë deri në 39°C, megjithatë pritet të ndihën disa gradë më të larta.

Por ndërkohë që ditën e shtunë do të kemi ulje drastike të temperaturave për sa i përket atyre maksimale.

Gjatë ditës së shtunë temperaturat maksimale do të arrijnë në 26 gradë celsius, duke u ulur me 13 gradë.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas