Kryesore, Sociale

Parashikimi i motit: Rriten temperaturat

Dita e mërkurë do të jetë e nxehtë.

Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, shpjegojnë se dita e mërkurë do të jetë me mot të kthjellët dhe vranësira do të ketë vetëm në zonat malore.Sa i takon temperaturave ato do të shkojnë nga 12 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 33 gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat e ulëta.

Ndërkohë në ditët në vijim pritet të kemi një rritje të temperaturave .

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas