Kryesore

Parashikimi i motit: Rriten temperaturat
               Publikuar në : 07:35 - 11/07/18 |
mapo.al

Dita e mërkurë do të jetë e nxehtë.


Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, shpjegojnë se dita e mërkurë do të jetë me mot të kthjellët dhe vranësira do të ketë vetëm në zonat malore.

Sa i takon temperaturave ato do të shkojnë nga 12 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 33 gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat e ulëta.

Ndërkohë në ditët në vijim pritet të kemi një rritje të temperaturave .


Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas