Kryesore

Parashikimi i motit: Rriten lehtë temperaturat
               Publikuar në : 08:37 - 17/10/18 |
mapo.al

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të jetë në aktivitetin e masave ajrore të qëndrueshme me origjinë kontinentale, të cilat po mbajnë mot të kthjellët në vendin tonë dhe Kosovë.


E mërkurë, 17 tetor: moti do të vijojë me kthjellime dhe vranësira  të pakta deri mesatare në Ultësirën Perëndimore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat me rritje të lehtë në mesditë.

Temperaturat min dhe max 
Zonat malore         7/24°C
Zonat e ulëta          8/29°C
Zonat bregdetare   16/28°C


Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas