Kryesore

Parashikimi i motit: Pritet shtim i vranësirave


               Publikuar në : 08:08 - 07/12/18 |
mapo.al

Vijon ndikimi i kthjellimeve dhe vranësirave të lehta në të gjithë vendin deri në mesditë.


Më tej pritet shtim i vranësirave në zonat veriore dhe pjesërisht në Qendër.

Parashikohet që gjatë pasdites vranësirat të jenë më tepër të pranishme, më të dukshme në zonat malore të Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -5°C në 18°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe në det, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 2-3 ballë.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas