Kryesore

Parashikimi i motit: Priten sërish reshje në disa zona


               Publikuar në : 08:31 - 10/12/18 |
mapo.al

Si pasojë e zhvillimit të një qendre e presionit të ulët atmosferik në brigjet italiane do të kushtëzoje motin edhe në Shqipëri.


Për pasojë, pritet zhvillim i vranësirave duke gjeneruar shira me intensitet mesatar në të gjithë vendin.

Në majat e maleve priten reshje te pakta dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellim përmirësim të motit, ku i gjithë territori do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por rënie të lehtë pritet në orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 0°C në 16°C.


Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas