Kryesore, Sociale

Parashikimi i motit: Pasdite nisin shirat…

Në fillim të javës, data 24 shtator, priten ndryshime në kushtet e motit, pra do të jetë fillimisht me kthjellime, në pjesën e dytës të ditës vranësirat do të dendësohen duke u pasuar nga reshje shiu në veri të vendit pjesërisht dhe në zonën qëndrore.

Era do të intensifikohet me drejtim jugperëndim me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max 
Zonat malore         12/29°C
Zonat e ulëta           13/32°C
Zonat bregdetare   18/31°C

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas