Kryesore

Parashikimi i motit: Pasdite nisin shirat…
               Publikuar në : 08:32 - 24/09/18 |
mapo.al

Në fillim të javës, data 24 shtator, priten ndryshime në kushtet e motit, pra do të jetë fillimisht me kthjellime, në pjesën e dytës të ditës vranësirat do të dendësohen duke u pasuar nga reshje shiu në veri të vendit pjesërisht dhe në zonën qëndrore.


Era do të intensifikohet me drejtim jugperëndim me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max 
Zonat malore         12/29°C
Zonat e ulëta           13/32°C
Zonat bregdetare   18/31°C


Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas