Kryesore

Parashikimi i motit: Java nis me rritje temperaturash


               Publikuar në : 08:17 - 19/11/18 |
mapo.al

Fillimi i javës, 18 nëntor: Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të pakta të shiut në zonën perëndimore dhe qëndrore.


Era do të jetë me drejtim jugperëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore         1/5°C
Zonat e ulëta          8/18°C
Zonat bregdetare   10/19°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas