Kryesore

Parashikimi i motit: I nxehti afrikan sjell temperatura verore
               Publikuar në : 07:54 - 18/09/18 |
mapo.al

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga masa aktiviteti i masave ajrore të nxehta me origjinë nga pjesa veriore e kontinentit afrikan, të cilat po influencojnë temperatura të larta në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.


Të martën, 18 shtator, moti do të jetë fillimisht me kthjellime, gradualisht në mesditë vranësirat do tështohen deri të dendura përgjatë Ultësirës Perëndimore.

Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max
Zonat malore         13/27°C
Zonat e ulëta           14/30°C
Zonat bregdetare   18/31°C


Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas