Kryesore

Pamjet që të shokojnë: Dalin tetë arkivolë, lot dhe ulërima

Ka nisur cermeonia mortore për 8 viktimat të cilët mbetën të vdekur ditën djeshme nga zbrazja e kallashnikovit të 24-vjeçarit, shtetasit Ridvan Zykaj.

Mes të qarave dhe ulërimave të afërm, familjarë dhe banorë të zonës janë të pranishëm në përcjelljen e 8 trupave të pajetë për në banesën e fundit.Varrimi i viktimave po bëhet tek tokat e familjes Zykaj, sipas amanetit të Demir Zykaj, më i moshuari i 8 viktimave të tragjedisë së fshatit Resulaj në Selenicë të Vlorës.

<
>
varrimi1 varrimi2 varrimi3 varrimi4 varrimi5 varrimi6
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas