Dikur, Kryesore

Pamje të rralla: Shihni se si ishin vilat e Tiranës në vitin… 1938

Sot në Tiranë mund të shohësh plot vila të bukura.


Megjithatë, për nostalgjikët, këto pamje do ju befasojnë.

Ato tregojnë se si ishte Tirana në vitin 1938.

Pamjet janë postuar online nga gazetari dhe historiani Ilir Ikonomi.

Shijojini pa koment më poshtë dhe mendoni se sa shumë ka humbur kryeqyteti nga trashëgimia e tij.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas