Politika

Paloka: Rama me pushime në Vlorë dhe nuk reagon për ngjarjen e rëndë


               Publikuar në : 13:29 - 11/08/18 |
mapo.al

Pas kreut të PD-së, Lulzim Basha ka reaguar edhe kreu i grupit parlamentar demokrat Edi Paloka.


Në një postim në Facebook ai thotë se kryeministri Rama vijon të uroj në rrjetet sociale “ju uroj fundjavë të qetë…”, teksa Vlora ka tronditur çdo shqiptar me masakrën e të premtes.

“Tragjedia e Vlores me te drejte ka tronditur cdo shqiptar; dy familje qe u shuajten me gra e femije bashke.

I vetmi qe vazhdon te jetoje ne bote tjeter eshte kryeministri i vendit. Pikerisht ne keto momente dhe pikerisht nga Vlora ,Rama shkruan ne fb : “ju uroj nje fundjave te qete”…

Eshte cinizmi ekstrem i nje kryeministri qe nuk ja ndjen hic per askend apo eshte fakti qe shume qytetare shkruajne ne komentet e tyre lidhur me autorin e krimit: “Ne te çmendurin e kemi ne krye te qeverise, çfare presim nga ata qe ky i le rrugeve”, shkruan Paloka.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas