Politika

Paloka: Rama fut kokën nëpër foto me liderë evropiane, por në vend po lulëzon krimi


               Publikuar në : 12:09 - 12/07/18 |
mapo.al

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka komentuar gjatë në Facebook raportin e antidrogës italiane për Shqipërinë, duke hequr një paralele me daljet vend e pa vend të Ramës me liderët evropiane dy ditët e fundit.


Postimi i Edi Palokës:

Nderkohe qe kllouni  kryeminister fut koken e tij dhe te Xhafajt neper foto me personalitete te botes demokratike ne Bruksel, Shqiperia vazhdon te renditet e para ne listat e zeza te krimit.

Jo me larg se dje, “Zeri i Amerikes” bente publik raportin vjetor te Antidroges Italiane ku Shqiperia rezulton vendi i origjines per marijuanen qe ka pushtuar Italine dhe Evropen. 90 ton te kapura ne Itali vetem per vitin 2017.

“Shqiptaret zene vendin e pare ne rrjetet kriminale te huaja te narkotrafikut” -thote raporti sipas VOA. 2 mije shqiptare jane arrestuar ne Itali vetem gjate vitit 2017 per trafik droge.

Po nuk mjaftohet me kaq , sipas raportit “grupet kriminale shqiptare te lidhura me Ndragheten, kane rol kyc ne trafikimin e kokaines…” Po raporti i Antidroges Italiane i jep pergjigje dhe propagandes shterpe te “Rilindjes” qe eshte perpjekur si ne cdo gje tjeter, te paraqese nje tjeter realitet duke deklaruar se gjate qeverisjes se PD ka qene e njejta situate.

Raporti vlereson se 94 rastet e raportuara te trafikimit te droges jane me te lartat ne dekaden e fundit, nderkohe qe vlera me e ulet shenoheh ne 2011 me 49 raste” Ky eshte imazhi qe Edvin Rama i ofron Evropes per Shqiperine nderkohe qe merr ministrin e brendshem me vellain kryetrafikant , ne burg ne Itali , per ta nxjerre ne foto me Merkel qe t’ju a servire shqiptareve si kredenciale per qeverine e tij.

Po tashme boja i ka dale me kohe dhe parate e droges , mund te blejne heshtje ambasadoresh por nuk mund te sherbejne per te mashtruar gjithe perendimin. Kllounit te krimit po ja numerojne ditet dhe oret…

 

 

 

 

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas