Aktualitet

Pak orë para votimit të ligjit për Teatrin, Kuvendi rrethohet nga Forcat Speciale
               Publikuar në : 15:20 - 05/07/18 |
mapo.al

Në Kuvend sot është duke u diskutuar për ligjin për Teatrin, i cili nëse kalon i hap rrugën prishjes së godinës ekzistuese.


Deputetet e opozitës dhe maxhorancës janë duke debatuar, ndërsa shumë artistë po qëndrojë jashtë në shenjë revolte kundër këtij ligji.

Por ende pa u votuar ligji, forca të shumta policie kanë mbërritur në Kuvend, për të pasur çdo gjë nën kontroll, pasi mund të ketë dhe trazira.

1b8a39f6-dd7d-4e14-a7a6-87e384f852fb1d359a2a-2ed5-43b5-a657-e2a852a3e2d58263f1eb-1c5c-4f2d-84e6-0baa5846f5b879c19692-f2c5-4475-8621-db485b67dc0c


Etiketa: , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Asnje trazire nga brekmbushurit e opozites nuk do te kete, ndofta nga a to artiste ju thencin qe Marin rogat kot se koti pet te pire gjithe diten dhe per te punuar naten per te bere nje theater ne vit, zhdukini keto shushunja qe gjoja bejne art, mos pytni per to se nuk I duhen njeriu.

    Përgjigju ↓
Pas