Kronika

Makina përplaset me shtyllën e tensionit në Vlorë, lë pa drita një pjesë të Orikumit


               Publikuar në : 08:56 - 26/08/18 |
mapo.al

Një aksident qe ende pritet te sqarohet ka lënë pa energji elektrike një pjesë të Orikumit në Vlorë mengjesin e kesaj te diele.


58d5d5d3-ba6f-45d1-a9c0-ec80234c202b-253x450

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rreth orës 06.00 të mëngjesit një automjet ka goditur shtyllën e tensionit të mesëm, pjesë e fiderit 3, në Radhimë. Siç duket edhe nga fotot, dëmet kanë qenë të rënda. Ndërkohë për drejtuesin e mjetit nuk ka asnjë informacion në lidhje me gjendjen e tij.

Punonjësit e OSHEE nuk kanë gjetur njeri në makinë, dhe morën masat për riparimin ë dëmit. Aktualisht zona e Orikumit furnizohet me energji elektrike.

8ec5a591-3e9f-46bc-a3c5-9c996d9f4d23 (1)8ec5a591-3e9f-46bc-a3c5-9c996d9f4d23


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas