Kryesore, Politika

Opozita protestë të shtunën para Kryeministrisë, Rama dëgjesë në Berat dhe Skrapar

Ditën e shtunë opozita do të protestojë para Kryeministrisë duke kërkuar largimin e Ramës nga pushteti, pasi e akuzon si të lidhur me krimin dhe korrupsionin.

Por kryeministri do të jetë të shtunën në Berat dhe në Skrapar në kuadër të procesit të ‘Llogaridhënies për qytetarët’. Takimet në qarkun e Beratit nisin nesër, ku takimi i parë do të organizohet në Kuçovë, ndërsa pasnesër, ditën e protestës së opozitës do të zhvendoset në Berat dhe Skrapar.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas