Politika

Opozita, në Shkodër kundër krimit! Salianji: Situatë alarmante, pritet vendimmarrje


               Publikuar në : 16:58 - 03/09/18 |
mapo.al

Opozita ka bojkotuar seancën e sotme plenare, të parën për këtë sesion parlamentar, duke udhëtuar drejt Shkodrës.


Nisur nga situata e ditëve të fundit në këtë qytet, opozita ka vendosur që të zhvillojë një mbledhje të jashtëzakonshme si mesazh kundër krimit.

Nga Shkodra, deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji tha për “NeWs24” dhe “BalkanWeb” se, në takimin që pritet të fillojë në orën 14:00, krerët e opozitës do të marrin një vendim të rëndësishëm.

“Shkodra është e tronditur nga situata alarmante, me rastet e krimit. Pritet një vendimmarrje nga krerët e opozitës gjatë këtij takimi”,- u shpreh Salianji.

Sipas PD, kjo mbledhje vjen si mesazh qëndrese kundër krimit. Në tre muajt e fundit kanë ndodhur 6 vrasje mafioze, dhe janë zhdukur dy persona.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas