Kryesore, Politika

Opozita i kthehet Kuvendit, Vasili: Në çdo seancë do të ketë përballje me qeverinë

Kryetari i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili deklaroi pas mbledhjes së opozitës në Elbasan se opozita do të jetë në Kuvend në një përballje me qeverine lidhur me situatën e kriminalitetit në vend


“Gjithcka na ka thënë populli i Elbasanit dhe Shkodrës do ta përcjellim në sallën e Kuvendit duke filluar që nga komisionet dhe në cdo seance qe do të ketë përballje me këto cështje…” , tha Vasili.

Ai konfirmoi gjithashtu qendrimin unik te opozites lidhur me zbatimin e nje platforme te perbashket qe ne thelb synin dekriminalizimin e politikes. Edhe LSI-ja eshte dakord per nismen me te re kushtetuese nga ana e PD-se per vetting ne politike

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas