Kryesore, Politika

Opozita bojkoton nesër parlamentin, mblidhet në Durrës

Opozita e bashkuar do të bojkotojë edhe nesër  seancën plenare. Në mbledhjen e grupit parlamentar të PD, u ra dakord që mbledhja e nesërme të zhvendoset në qytetin e Durrësit, si mesazh i rezistencës së bashkëqeverisjes me krimin.


Gjithashtu grupi parlamentar i PD, vendosi të bojkotojë komisionet parlamentare gjatë kësaj jave. Mësohet se pas mbledhjes së grupit, kryetari i PD, Lulzim Basha do të niset për  vizite një ditore në Gjermani, ku janë parashikuar takime në Bundestagun gjerman.

PasPara

1 koment

  1. Ky eshte Esat Pasha i Ri. Po të kishte pas shtet juridik ky kurrë më në jeten e vet nuk kishte me kërkue ndarje te Shqiperise dhe as mbledhje në një vend tjeter pervec aty ku eshte kuvendi i burrave dhe grave te fisme. Cfarë tradhetie……TURP!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *



CLOSE
CLOSE
Pas