Aktualitet

Operacion si në filma: Ja momenti kur arrestohet 36-vjeçari me mina me telekomandë


               Publikuar në : 09:39 - 11/05/18 |
mapo.al

Policia e Kurbinit ka vënë në pranga një 36-vjeçar nga Tirana, pasi në motorin e tij janë gjetur dy mina me telekomandë.


“Ky shtetas u kap afër Mbikalimit të Patokut, duke drejtuar një motor tip Piaggo pa targë, ku në një çantë kishte të fshehur 2 mina me telekomandë të cilat u sekuestruan në cilësinë e proves materiale”, thuhet në njoftimin e policisë.

Hetimet vijojnë më tej, teksa i riu akuzohet për mbajtje pa leje dhe prodhimi të armëve shpërthyese dhe municionit.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas