Kronika

‘Open’ zbulohen emrat/ Kush janë 12 personat e ndaluar në Gjirokastër


               Publikuar në : 22:24 - 08/11/18 |
mapo.al

Në një lidhje direkte me emisionin “Open” në “Top Channel”, gazetarja Anila Hoxha, raportoi nga Gjirokastra se çfarë po ndodh pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës.


Gazetarja e “Top Channel” ka mësuar në rrugë jo zyrtare se në mbrëmje janë ndaluar 12 persona, 6 nga të cilët janë shtetas grekë, ndërsa 6 të tjerë janë minoritarë.

Emrat e personave të ndaluar:

1. Andrea Panajot Kuri.
2. Thoma Filip Stefo
3. Kristo Anastas Duci
4. Haralamb Nikolla Karathano
5. Thanas Vangjel Papas
6. Pirro Kosta Panajoti
7. Dhimiter Nasipa Kostandinos
8. Nina Dhionis Dinos
9. Kostantandinos Grigoris Gizolis
10. Anestis Kostaqis Panajotis
11. Jorgos Dhimitris Varelas
12. Athanasis Jorgos Papas dhe nga forcat anti terror Fier, janë ndaluar Apostol Jorgo Thoma dhe Theodhor Nikolla Petropulos./TCH/


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas