Teknologji

‘OnePlus’ androidi që do të ‘skuqë’ tregun nga 10 korriku

“OnePlus” ka njoftuar se do të nxjerrë në treg një celular “OnePlus 6” me ngjyrë të kuqe.

Fillimisht ky “smartphone” do të jetë i disponueshëm nga data 10 korrik vetëm në Indi dhe SHBA.

Do të kushtojë 579 dollarë me 128 GB hapësirë për të dhëna dhe 8 GB RAM.

Sigurisht që ky celular do të vijë edhe në Europë, por ende nuk janë dhënë informacione mbi datën e mundshme.

“OnePlus 6” ka dalë fillimisht në treg në muajin maj me dy variante ngjyrë të zezë dhe kompania thotë se ka shitur 1 milion celularë për 22 ditë.

Muajin e kaluar u prezantua edhe një “OnePlus 6” i bardhë.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas