Kryesore

“Olsi Rama rreh publikisht Gysin”


               Publikuar në : 11:13 - 27/11/14 |
mapo.al

berisha gazete


Ish- kryeministri Sali Berisha i është vënë pas Olsi Ramës, vëllait të kryeministrit aktual, Edi Rama.

Që kur Rama nisi të qeverisë, Sali Berisha ka hedhur një seri akuzash ndaj Olsit.

E fundit erdhi të enjten.

Berisha thotë se Olsi Rama ka rrahur drejtorin e antikorrupsionit në kryeministri.

“Te dashur miq, brenda klanit te Rames dajaku. Tek lokalet karshi ministrise, Olsi Rama ka shtruar ne dajak Ergysin, drejtorin e antikorrupsionit te Edi Rames dhe njeriun me te besuar te tij ne kryeministri. Thuhet se Gysi i jepe Rames mallin dhe ia dorëzon ate. Per kujtese, Ergysi eshte njeriu qe i vuri kallepin e tritolit ne oborr te kryeministrise prefektit te Vlores, Besnik Dervishi, eshte njeriu qe u arrestua nga policia sepse u gjet ne makine me targat e nje trafikanti nga Laçi, te cilin e kerkonte policia dhe perveç kesaj gjae kontrollit te makines policia gjeti nen sedilje targa diplomatike por dhe sasi te vogla kokaine.

Rama e pezulloi ate pas arrestimit nga policia, por vetem ne leter. Prej disa muajsh, sipas burimeve absolutisht te sigurta te INUK, Gysi inspekton zonat ku operon INUK me makine pa targa dhe me nje fadrom perpara, njelloj siç ben Rama. Ai urdheron fadromen te ndaloj para nderteses qe do dhe pasi del i zoti i shtepise fillon pazarin ne 50 mije euro e siper per te mos prishur shtepine apo lokalin. Te gjitha keto pazare, Gysi qe ne INUK e quajne mekembesi i Jakomonit, i ben ne emer te shefit te vet!

Edhe dajaku i lidhet po me kete problem.

Të pranishmit në këtë ngjarje tregojne se Olsi e shtroi mire e mire Gysin pasi ky i fundit ne dy raste kishte marre parate ne emer te Olsit dhe ketij te fundit nuk i kishte dhene asnje qindarke, pbasi ja kishte dorezuar vet Rames. Te gjitha mediat thuhet se jane informuar nga deshmitaret okular per kete ngjarje, por lajmi eshte çensuruar nga frika e Rames!!” shkruan Berisha në FB, ndërsa e ilustron këtë postim me një foto duke lexuar gazetën 55.CLOSE
CLOSE
Pas