Aktualitet

Nxori jashtë gazetaren, Braçe: Nuk kërkoj ndjesë… fytyra femërore?!!!

Dy ditë më parë, deputeti i PS-së Erion Braçe nxorri jashte komisionit një nga gazetaret pas sqaruar se pse. Sot, deputetet e opozitës debatuan pikërisht për këtë fakt me Bracen, por si përfundim, deputeti socialist i drejtoi derën edhe këtyre të fundit.  Sepse Erion Brace nuk ka ndërmend që të kërkojë ndjesë. Në këndvështrimin e tij, ai po ndjek thjesht rregulloren edhe kur ai ofendon sic ka bërë me postimin e fundit në Facebook.

Reagimi i Braçes:Nuk i kerkoj ndjese kerkujt kur:

ZBATOJ RREGULLORET E KUVENDIT DHE GARANTOJ SOLEMNITETIN E INSTITUCIONIT KU PUNOJ!! Ta kerkoj kush te doje, nga gazetarja ne fjale, partia e saj, fytyra femerore (?!!!) e njeheresh mashkullore me e korruptuar e Kuvendit apo rrugaci me para shume!

Kjo eshte Rregullore per Akreditimin, Akomodimin dhe Orientimin e masmediave prane Kuvendit te Shqiperise.

Eshte miratuar e pranuar me e nga keta gazetare.

Nese ndonjeri apo ndonjera nder ta nuk do ta zbatoje, atehere e zbatoj une.

Perseri!

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas