Kronika

Nusja rreh vjehrrën në Durrës, merret në mbrojtje e moshuara


               Publikuar në : 17:55 - 06/09/18 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhu në qytetin e Durrësit, ku nusja ka ushtruar dhunë ndaj vjehrrës.


Mbi 69 vjeçaren është ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike nga nusja, 48 vjeç. Në daëtën 4 shtator është lëshuar kërkes padia për urdher mbrojtje ndaj të moshuarës.

Sakaq, materialet u referuan në Gjykatën e Durrësit “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

NJOFTIMI I POLICISË:

Më datë 04.09.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasen D.H., vjeçe 69, banuese në Durrës, pasi  nusja e djalit, shtetësia E.H., vjeçe 43, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, ”CLOSE
CLOSE
Pas