Kryesore, Media

Nuk tërhiqet Mustafa Nano: Gratë kosovare kanë fjetur me burra serbë dhe anasjelltas

Në një intervistë për Frontal, Mustafa Nano nuk është zmbrapsur nga deklarata e tij që kosovarët kanë gjak serbi. Ai, madje ka mbrojtur edhe më shumë deklaratën e tij.
Nano, në një intervistë për Frontal të Televizionit 7, ka ngritur disa pyetje kur u pyet nga gazetari se për deklaratën se “kosovarët kanë gjak serbi”.


“Ku është pasaktësia e kësaj, ku është makthi i madh? Duke qenë se kemi qenë fqinjë për shekuj me radhe, nën pushtime të njëjta, ato bizantine, serbe e më pas otomane, me siguri burra e gra edhe kanë fjetur me njëri tjetrin, kanë fjetur gratë kosovare me burrat serbë dhe anasjelltas, kjo është matematikisht e saktë për mua”, tha Nano për Frontal.

Ai tha se në ditët e sotme, sipas tij ky fakt, është i zorshëm të pranohet.

PasPara

3 komente

 1. Ky tipi eshte shum i ceket! Ne kufi me nje budalla! Amator historia edhe kafexhi me teper se analist historie apo historian!

  Serbet nuk jan sllave por Ilirë te asimiluar. Prandaj kan perafersi me shum me Shqiptaret se Ruset.

  Eshte nje mrekulli qe ne Shqiptaret e Shqiperise dhe Kosoves nuk jemi asimiluar si Iliret qe kan jetuar ne territorin e Serbise te sotme.

  Pjesa me e madhe e Europes Lindore eshte sllavizuar, ndersa ne Shqiptaret i kemi resistuar sllavizimit ne nje lloj mrekullie ose me shans.

  SERBET NUK JANE SLLAVË POR SHQIPTARË TE ASIMILUAR DHE SLLAVIZUAR;
  ME ANE TE MASHTRIMEVE HISTORIKE QE I JANE BERË GJAT NJE PROCESI MBI 1.500 VJECAR. ASHTU SIKURSE KROATET, BOSHNJAKET; MALEZEZET E MAQEDONET QE SHTRIHEN NE GADISHULLIN ILIRIK.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas