Sport

Nuk kanë fund çuditë në La Liga, ja vendimi i radhës që merr presidenti Tebas


               Publikuar në : 18:39 - 22/08/18 |
mapo.al

La Liga ka pushtuar faqet e gazetave në kohët e fundit, pasi kanë njoftuar se disa ndeshje të sezonit të ri do të luhen në Shtetet e Bashkuara, por një rregull tjetër i çuditshëm është prezantuar nga presidenti Javier Tebas, rregull i cili pengon klubet që të kenë maskota më të mëdha se një “person normal”.


Një dokument prej 178 faqesh iu dha të gjitha klubeve në rangun më të lartë spanjoll dhe përfshin disa rregulla të reja të.

Thënë “persona me përmasa normale”, nuk është me të vërtetë mjaft specifike, kështu që ende nuk e dimë se cilat maskota janë të kalueshme për La Ligan dhe cilat jo.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas