Kryesore

Nuk ka votat e mjaftueshme, PS tërheq ligjin për magjistraturën


               Publikuar në : 12:08 - 09/07/18 |
mapo.al

Mazhoranca është tërhequr nga miratimi i projektligjit “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin “Për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë”, që kërkon 84 vota.


Duke mos pasur votat e nevojshme, PS-ja ka kërkuar sot që të hiqet nga rendi i ditës projektligji në fjalë.

Maxhoranca kërkon që drafti që lidhet me disa ndryshime në emërimin e magjistratëve të futet në një seancë tjetër.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas