Kryesore

Nuk ka më ‘treshe’: Rënia e habitshme e një miliarderi


               Publikuar në : 14:13 - 24/04/18 |
mapo.al

Një miliarder i fiksuar pas festave, që jeton me gruan dhe dashnoren e tij në një shtëpi luksoze, mund të jetë në telashe.


Robert Tchenguiz jeton me të dashurën e tij 27-vjeçare, Julia Dybowska dhe me gruan, Heather Bird në katin e katërt të një shtëpie luksoze në Londër.

Një kat më poshtë jetojnë fëmijët e tij.

Por tashmë ai mund të humbasë shtëpinë me vlerë 20 milionë sterlina.

Ky do ishte një rrëzim spektakolare për biznesmenin me origjinë nga Irani.

Në kulmin e tij ai kishte në zotërim me vëllanë rreth 600 godina në Londër, me një vlerë prej 4.5 miliardë sterlina.

Por rënia nisi pas krizës së bankave në Islandë. Prej saj ai humbi më shumë se 1.5 miliardë sterlina.

Tani që do humbasë edhe shtëpinë, do mbetet thatë.

Gruaja e tij, Bird u nda nga ai dhjetë vjet më parë, pasi tha se nuk e toleronte stilin e tij të jetesës.

Por pa para për t’u larguar, ajo jeton në shtëpi me të shoqin dhe dashnoren.

<
>
1 2 3 4 5 6 7


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas